30. Zapowiedzi LUTY 2017.... Czyli na co czekamy! #TOP10!

By Żaneta - 22:29

Luty już się zaczął a ja przychodzę do Was z miesięcznymi zapowiedziami.


1

Mia Sheridan - "Bez szans"

OPIS:
W upadającym górskim miasteczku Kyland i Ten zakochują się w sobie wbrew rozsądkowi i na przekór surowej rzeczywistości. 

Kyland marzy tylko o tym, by przetrwać. Zaciska zęby i robi wszystko, by nie pokonała go bieda i samotność. Nie szuka miłości. Nie zamierza też oglądać się za siebie, gdy uda mu się wyrwać z piekła, w którym przyszło mu dorastać. Dla Ten codzienność to nieustanna walka o własną godność. Zmagania z chorobą matki i ludzką nieprzychylnością wymagają od niej wyjątkowej siły. Oboje rywalizują o bilet do lepszego życia, który może otrzymać tylko jedno z nich. Ktoś odejdzie, ktoś zostanie. Czy po latach zdołają spojrzeć sobie w oczy, jeśli poświęcą miłość dla przetrwania?


                                                   DATA PREMIERY : 01.02.2017 r.

Autorkę pokochałam za jej książki "Bez słów"  na temat, której moją opinię będziecie mogli poznać już niebawem oraz "Stinger" . Mam nadzieję, że tą powieść również jak najszybciej dostanę w swoje łapki. 2

Nina George - "Księga Snów" 


OPIS:
Między życiem i śmiercią istnieje świat, którego stąd nie widać. 


Życie człowieka to suma wyborów. Dokonuje ich w każdej sekundzie. Ale czy wie, jakie naprawdę będą ich skutki? Czy może sprawić, by zły wybór doprowadził do szczęśliwego zakończenia?

Henri. Reporter wojenny. Żył w ciągłym zagrożeniu, jednak najbardziej przerażał go stały związek i założenie rodziny. Ratuje tonącą dziewczynkę, ale sam zapada w śpiączkę. 
Eddie. Redaktorka w wydawnictwie. Kiedyś związana z Henrim. Jej ustabilizowane życie burzy informacja, że uczynił ją odpowiedzialną za podejmowanie wszystkich decyzji dotyczących jego leczenia. 
Sam. Wyjątkowo inteligentny i wrażliwy trzynastolatek. Łatwo rozpoznaje uczucia innych, a emocje opisuje za pomocą kolorów. Marzy o tym, aby w końcu poznać ojca, którego losy śledził przez całe życie. 


Przeszłość i teraźniejszość, rzeczywistość i marzenia, prawda i to, co się prawdą wydaje, splatają się w jedną historię. Ścieżki trójki bohaterów krzyżują się w krainie snów, gdzie zacierają się granice, a wspomnienia dają drugą szansę na życie.

                                             DATA PREMIERY : 01.02.2017 r. 


3

Tillie Cole - "Reap" 

                                      OPIS: 

Przetrzymywany przez gruzińskich gangsterów i faszerowany nowym narkotykiem, zmuszającym do posłuszeństwa, 221 nie potrafi już myśleć, działać i żyć samodzielnie. Jest posłuszną marionetką swojego pana, który każe mu zabijać. Mierzący prawie dwa metry, ważący niemal sto piętnaście kilogramów, niezwyciężony w walkach na śmierć i życie mężczyzna skutecznie pomaga szefowi gruzińskiego klanu, trzęsącemu podziemnym przestępczym światem w Nowym Jorku.
 
Do czasu, aż 221 zostaje pojmany przez swoich wrogów.
 

                 DATA PREMIERY : 15.02.2017 r. 


4

Magdalena Knedler - "Dziewczyna z daleka" 

                                    OPIS:
Talia Tolstoi marzy, by wyswobodzić się ze szponów trudnej egzystencji. Chciałaby żyć inaczej – zerwać się ze smyczy ojca, jednego z liderów rosyjskiej Braci, i od pracy w brutalnych Kazamatach, rodzinnym interesie zajmującym się organizowaniem walk w klatkach. Wszystko się zmienia, kiedy dziewczyna poznaje więźnia swojej rodziny, który przypomina raczej zwierzę, i zaczyna odkrywać w nim człowieczeństwo. Ten potężny, piękny, poraniony mężczyzna przemawia do jej serca. 
Jednak nie obejdzie się bez ofiar.

              DATA PREMIERY : 15.02.2017 r. 
5

        Kristy Moseley - "Chłopak, który chciał zacząć od nowa" 

                                       OPIS:
Poznali się w nocnym klubie. Jamie chce zmienić swoje życie i zerwać z kryminalną przeszłością. Nie potrzebuje komplikacji i nie szuka problemów. Ellie kończy szkołę, niedawno rozstała się z chłopakiem. Chce być wolna. Nie sądziła, że tego wieczoru spotka nieziemskiego przystojniaka, któremu nie sposób się oprzeć. 

Ellie i Jamie zakochują się w sobie do szaleństwa. Szybko planują wspólne życie: chcą podróżować, realizować marzenia, zawsze być razem. Jednak mroczna przeszłość Jamiego nie daje o sobie zapomnieć. Ellie nie ma pojęcia, czym naprawdę zajmuje się jej chłopak, gdy nie może się z nią spotkać. To, czego się w końcu dowie, przerośnie wszelkie wyobrażenia.


              DATA PREMIERY : 15.02.2017 r. 
6

Michel Bussi - "Mama kłamie"
                             OPIS: 
Nic nie jest tak ulotne jak pamięć dziecka. Gdy trzyipółletni Malone twierdzi, że jego mama nie jest jego prawdziwą mamą, choć wydaje się to niemożliwe, psycholog dziecięcy Vasile wierzy mu. Jako jedyny... Musi działać szybko. Odkryć prawdę. Szukać pomocy. Wspomnienia Malone'a zaczynają się już bowiem zacierać, zachowane w okruchach pamięci i rozmowach, jakie chłopczyk prowadzi z Gutim, swoją pluszową maskotką. Rozpoczyna się odliczanie. Aż do chwili, gdy wszystko się zmieni. Do chwili, gdy machina pójdzie w ruch i maski opadną. Kim jest Malone?

               DATA PREMIERY : 15.02.2017 r. 


7

Katrina Kittle - "Dobroć nieznajomych"


                                     OPIS:
Z pozoru normalna rodzina skrywa za zamkniętymi drzwiami mroczny sekret, który zmieni życie wszystkich jej znajomych... 

Sarah Laden, młoda wdowa wychowująca dwóch synów, robi wszystko, aby jej rodzina, wbrew wszelkim przeciwnościom, trzymała się razem. Gdy wskutek wstrząsającego odkrycia rozpada się rodzina jej najlepszej przyjaciółki, Sarah znajduje w swoim i bez tego burzliwym życiu miejsce dla jeszcze jednego chłopca, ciężko doświadczonego przez los. 
Jordan, cichy, wyobcowany szkolny kolega syna Sarah, Danny'ego, przeżył straszliwy koszmar. Sarah zgadza się wziąć go pod opiekę, nieświadoma, że decyzja ta zmusi ją to do zakwestionowania wszystkiego, w co od dawna wierzyła. Gdy łączące ich kruche więzy zaczynają pękać, Ladenowie muszą zmierzyć się z trudnymi prawdami o sobie i swoich relacjach i odkryć moc miłości, niezbędną, by przebaczyć i zaleczyć rany. 

DATA PREMIERY : 02.02.2017 r. 


8

Dagmara Dworak - "Kromka chleba" 

                               OPIS: 
Wyjątkowy powrót po 70 latach na miejsce zsyłki. 

"Ta historia towarzyszyła mi od zawsze, z nią dorastałam i szłam przez życie (... ). Nigdy nie była moją własną historią, lecz historią przeżyć mojej rodziny z lat 1940-1946 i dziejów syberyjskiego zesłania moich dziadków. Po latach wyrywkowego obcowania z nią przyszedł czas, żeby wszystko uporządkować, zapisać, przekazać dalej".
Dagmara Dworak 

W ten sposób powstał unikatowy zapis wspomnień dwojga żyjących uczestników tamtych wydarzeń – Danuty i Bogusława. Ich przeplatające się wypowiedzi malują całościowy obraz najpierw przedwojennego rodzinnego życia w Hajnówce, potem tragedię wywózki, dramat syberyjskiej tułaczki, powrót do Polski, a wreszcie podjętą po dziesięcioleciach próbę odtworzenia trasy dawnej tułaczki i odwiedzenia miejsc zesłania. 

Do książki jest dołączony jedyny w swoim rodzaju film: dokument z wyprawy Bogusława na Syberię szlakiem dawnej zsyłki, wzbogacony wypowiedziami obojga rodzeństwa oraz archiwalnymi materiałami z epoki. 


DATA PREMIERY : 07.02.2017 r. 


9

Lewis R. Walton - "Z pamiętnika Lucyfera" 

                                        OPIS:
Był on 97. Lucyfer, najpiękniejszy z aniołów, „Niosący światło”, poczuł ukłucie zazdrości w sercu i sprzeciwił się Starodawnemu. Tajemnicze równanie, które odkrył, nie zmieniło jego planów – chciał być jak najbliżej istot stworzonych przez Wiekuistego, podsuwać im myśli, wpływać na nie, kierować nimi tak, by w końcu stały się jego, Lucyfera, własnością. I zazwyczaj mu się to udawało – i nadal udaje – mimo że owe istoty, ludzie tacy jak ty i ja, niejednokrotnie odnoszą wrażenie, że gdzieś obok nich, tuż za granicą dostępną ich zmysłom, coś się dzieje, że ktoś na nich czeka, że jakieś nadziemskie, tajemne siły ocierają się o ich życie. 

Oto pamiętnik największego z upadłych aniołów. To opowieść demaskująca tajemne siły wpływające na nasz świat, opowieść o kosmicznej bitwie, w której każdy – nawet jeśli o tym nie wie – bierze udział. Ty również.
DATA PREMIERY : 09.02.2017 r. 


10

K. N. Haner - "Koszmar Morfeusza" 

                                        OPIS: 
Mroczny koszmar, z którego nie będziesz chciała się wybudzić. 
Wszystkie drogi Cassandry Givens prowadzą do Adama McKeya — tej prostej prawdzie nie da się zaprzeczyć. Od chwili przypadkowego spotkania w nocnym klubie namiętny i wybuchowy związek Cass i Adama przeżywa różne fazy, ale pozostaje nierozerwalny jak samo życie. Choć oboje są świadomi zagrożeń, jakie niosą ze sobą potajemne spotkania, choć codziennie przekonują się, że niebezpieczeństwo czai się wszędzie, nie potrafią wyrzec się swoich uczuć. Słowa to za mało, gdy nawet gesty nie potrafią ukoić rozpalonych ciał. 
McKey zaczyna naginać twarde zasady obowiązujące w jego świecie, a Cassandra coraz częściej myśli nad bardziej radykalnymi krokami uwolnienia ukochanego z sideł złowrogiej organizacji. Jednak życie w ciągłym strachu odbija się na ich relacji i niemal ją niszczy. Namiętna miłość potrafi być bardzo destrukcyjna. . . 
Masz odwagę kolejny raz wkroczyć w świat mrocznych fantazji? Fantazji, które bardzo szybko mogą przerodzić się w prawdziwy koszmar? Przekrocz granicę między miłością i nienawiścią, gdzie życie ściera się ze śmiercią.


DATA PREMIERY : 07.02.2017 r. 

Jest to jedna z książek, na którą czekam najbardziej. I pewnie poczekam jeszcze dłuższy czas (książki się mnożą, pieniądze się dzielą... co się z tym światem dzieje ! ;) ). O pierwszej części tj. "Sny Morfeusza" możecie poczytać TUTAJ (WEJDŹ!). Jeśli uwielbiacie twórczość autorki tak samo jak ja zapraszam Was do polubienia jej fanpage na facebooku, gdzie można troszkę się zorientować co planuje, zadać pytanie - mam nadzieję, że Was nie pogryzie. W końcu autor też człowiek! A co złego to nie ja! :D Żarty, żartami ale naprawdę miła osoba  i sądzę, że jak macie jakieś pytanie do niej to w miarę możliwości na nie odpowie :) Jak Wam się podoba moja lutowa lista "chcę mieć" ? :) Starałam się wybrać 10 najciekawszych według mnie książek. Te powyżej, mimo, że nie wszystkie należą do mojego gatunku z chęcią przeczytam :). A jaka jest Wasza TOP lista? Może są to pojedyncze pozycje? Każdą z nich chwalcie się w komentarzu. Może znajdę coś dla siebie! :)

/Miśka 


 • Udostepnij:

Podobne Posty

10 komentarze

 1. "Bez szans" oraz "Dziewczynę z daleka" miałam już okazję przeczytać. Obie powieści są naprawdę poruszające i wartościowe. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno sięgnę po "Dziewczynę z daleka" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Już czekam na Chłopaka, który... ;) Ten Lucyfer brzmi ciekawie i jakoś go zdobędę, to pewne :D Ja raczej gustuję w Fantasy, to też czekam na Akuszera bogów Jadowskiej, Diabolikę i... hmm, w lutym to chyba tyle "chciejek" moich :D
  Zaczytanego dnia!
  Q.

  www.doinnego.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest w czym wybierać. Na pewno na część z nich skuszę się przy okazji. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny blog, książki świetne napewno przeczytam, zapraszam do mnie również do zaobserwowania
  http://movieisgoodxd.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Super książki, może którąś przeczytam :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem bardzo ciekawa "Bez szans" i "Księgi Snów" :D Nie mogę się doczekać aż wpadną w moje ręce.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie przeczytam "Z pamiętnika Lucyfera"

  OdpowiedzUsuń