33. J. Lynn - "Zaufaj mi"

By Żaneta - 19:59

"Zaufaj mi" jest swego rodzaju kontynuacją książki "Zaczekaj na mnie". Dokładniej - wydarzenia opisywane są tym razem z punktu widzenia Camerona. Czy poznamy nową stronę tej historii ? Niby miłość ta sama, ale opowieść już zupełnie inna.  Przekonaj się sam!
OPIS : 

Jest przyciąganie, któremu nie warto się opierać.
Cameron Hamilton to ideał mężczyzny i marzenie wszystkich dziewczyn. Lecz pierwszego dnia w college’u spotyka tę jedyną.
Jest przeszłość, od której nie wolno uciekać.
Na Avery Morgansten nie działa urok błękitnych oczu Camerona. Czegoś panicznie się boi, chce o czymś zapomnieć. Czy dlatego go odpycha?
Są ludzie, o których trzeba walczyć.
Ale Cameron nie pozwoli jej odejść. Musi przekonać Avery, że jest warta miłości. Że sama potrafi kochać.
Bo są uczucia, którym trzeba zaufać… "


     Avery Morgansten -  dziewiętnastoletnia dziewczyna, która chcąc uciec od tragedii sprzed pięciu lat wybiera się do odległego college'u. Po tym co ją spotkało nie szuka miłości, nie wierzy już w nią. Jedyne czego chce to zapomnieć. Zapomnieć o bólu, upokorzeniu, o nim i o nich. O tym co zrobili. Bo w końcu, którzy rodzice tak się zachowują? Lecz co się stanie gdy na jej drodze stanie Cameron? Cóż... będzie to raczej dość gwałtowne zderzenie ;) Już na pierwszych stronach poznajemy pierwszy dzień Avery w nowej szkole, gdzie dosłownie wpada ona na najprzystojniejszego chłopaka - Cam i bojąc się spóźnienia na lekcje.... ucieka! Jest to rozważna i  mądra dziewczyna, choć niekiedy da się zauważyć jej "roztrzepaną" wewnętrzną naturę. Jednak strach skutecznie ją zasłania. Strach przed czym lub może przed kim? 

     Cameron Hamilton -  dwudziestoletni, przystojny chłopak chodzi na ten sam college co Avery. Młody, metr dziewięćdziesiąt, elektryzujące, niebieskie oczy - chodzący ideał niejednej z nas. Gdy pierwszego dnia w drodze na Astronomię wpada na niego dziewczyna jego pierwszą myślą jest "Wpadła na mnie Jagodowa Babeczka". Inspirujące, prawda? Cam sam ma wspomnienia, z którymi próbuje się uporać. Błędy, które gdyby mógł popełniłby drugi raz - aby bronić siostrę, ale może z większą rozwagą. Obserwując zachowanie Avery wie, że spotkało ją coś strasznego. Jego myśli krążą w jednym kierunku. Jeśli nadal jest dziewicą to co się stało, że zachowuje się jakby została zgwałcona? I on, i wy dowiecie się tego w książce. Mimo, że Babeczka nie poddaje się łatwo chłopak o nią walczy i znajduje co raz to nowe sposoby zdobycia jej serca. Lecz co będzie gdy i jemu zabraknie wiary?

Dzisiejsza recenzja będzie krótka, dlatego, że jak już wspomniałam książka "Zaufaj mi" opowiada tą samą historię co "Zaczekaj na mnie" - tym razem z perspektywy chłopaka. Miło było poznać tok myślenia chłopaka i "zobaczyć" tą opowieść jego oczami. 

Tak jak wspomniałam ostatnio. O samej tematyce New Adults pisałam trochę tutaj New Adults (kliknij). W wielkim skrócie : opowiada ona o wchodzeniu młodych ludzi w dorosłe życie, o ich walce z demonami i błędami przeszłości. Ale również o miłości i pierwszych związkach. O wszystkim czego młodzi ludzie doświadczają wchodząc w życie. Często poruszane są trudne tematy takie jak gwałt, bicie, molestowanie itd.
Mimo, że to ta sama historia to z innej perspektywy wygląda trochę inaczej. Poznajemy myśli drugiego bohatera - co według mnie jest bardzo ważne. Dowiadujemy się kilku nowych faktów, a także patrzymy na uczucia chłopaka względem Avery jego oczami.

Tak jak w poprzedniej części tytuł i tu odgrywa dość duże znaczenie. Zaufaj mi.

W czym Avery musi zaufać Camowi? 
W tym, że zawsze będzie przy niej?
Że nigdy jej nie zostawi?
Że nie ważne co się stanie będzie przy niej?
Że gdy pozna prawdę nie odwróci się od niej?
Jak długo będzie to trwało i czy w końcu uda jej się to zrobić? 
I czemu Avery ma takie problemy z zaufaniem?

Tego na pewno dowiecie się w książce.

Pod względem technicznym nie mam nic do dodania, gdyż książka jest utrzymana w nastroju poprzedniej części. Czarno-biała okładka w dalszym ciągu jest "strzałem w 10", a solidność oraz sposób wykonania książki sprawia, że grzbiet mojego egzemplarza jest nie naruszony. 


Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tej 2-częściowej historii to zapraszam TUTAJ <KLIK!>, gdzie wszystko jest bardziej opisane. Nie chcę sztucznie dodawać tu treści kopiując jej ze wskazanej recenzji, skoro po wejściu w link możecie przeczytać to samo :)

ULUBIONE CYTATY 

"-Dziewczyna?
Patrzyłem w sufit swojego pokoju
-Tak, mamo, dziewczyna
P drugiej stronie linii zapadła cisza.
-Płci żeńskiej ?
-Tak 
-Prawdziwa, żywa kobieta ?
-W odróżnieniu od sztucznej i martwej ?"

"Gdzieś w tyle głowy pojawiło się spostrzeżenie, że miłość tak to wymyśliła. Żeby nawet prosty pocałunek nigdy nie był nudny, nie tracił mocy."

(reszta cytatów w wolnej chwili)


A co Wy myślicie o tej książce/ książkach? Przy okazji - co aktualnie czytacie?

/Miśka 


 • Udostepnij:

Podobne Posty

7 komentarze

 1. Świetny i zachęcający do czytania opis :) Nie miałam pojęcia o tych książkach, ale dzięki temu wpisowi na pewno ich poszukam i z przyjemnością przeczytam ;) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię książki z kategorii YA. Szkoda tylko, że wszystkie mają okładki w takiej samej szacie graficznej... jeśli jest okładka jest szara i tytuł jest na czerwono, to można śmiało obstawiać YA. :p Poza tym są ok. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam o tej serii, i bardzo, bardzo chciałabym ją przeczytać. Uwielbiam książki z tego gatunku :) Póki co jestem w trakcie serii "Dziesięć płytkich oddechów" K. A. Tucker, którą bardzo polecam :)
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie: http://tworze-czytam-fotografuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja czytałam tak jakby dalsza cześć tej serii Zostań ze mną i bardzo mi sie podobała. Jeśli chodzi o książki z kategorii YA to uważam ze sa ciekawe i śmiało można je polecać.
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu podaje link bo tam sie nie udało http://mocrecenzji.blogspot.com
   Obserwuje 🙂🙂

   Usuń
 5. Widziałam tę książkę w sklepie i miałam ją kupić na prezent, ale dobrze, że tego nie zrobiłam, bo nie wiedziałam, że to drugi tom serii, a solenizantka nawet nie czytała pierwszego 🙈😂

  OdpowiedzUsuń