Spadek (Kasia Bulicz-Kasprzak)

By Miliony książek, miliony pomysłów - 20:57


TYTUŁ:                                Spadek
AUTOR:                               Kasia Bulicz-Kasprzak

WYDAWNICTWO:        Edipresse
DATA PREMIERY:           03.10.2018r.
STRON:                                312
GATUNEK:                         powieść obyczajowa, romans

OPIS:

Dorota czeka na prezent od losu – coś, co pocieszyłoby ją po rozstaniu z chłopakiem i wniosło trochę koloru do szarej codzienności. Życzenia zostaną wysłuchane – dostanie… dziadka, a wraz z nim biologicznego ojca, którego nigdy wcześniej nie widziała. Ta rodzinna rewolucja to dopiero początek zmian w jej życiu. 

Dorota wciąż szuka miłości, ale nie dostrzega znaków, które daje jej los. On tymczasem podsuwa jej nie to, czego ona pragnie, lecz to, czego potrzebuje…Spadek Kasi Bulicz-Kasprzak było moim pierwszym spotkaniem z twórczością tej autorki.

Dorota Jakubiec to główna bohaterka powieści, z zawodu tłumaczka języka japońskiego (zawód ten wybrała na przekór swojej matce). Nigdy nie poznała biologicznego ojca, jednak od dziecka do tej pory utrzymuje dobry kontakt z ojczymem. 
Kiedy rzuca ją chłopak jest załamana, jednak wierzy, że "gdzieś tam" czeka na nią szczęście. 
Gdy odbiera telefon ze szpitala jest zaskoczona i zaintrygowana. Nieznany dla niej mężczyzna okazuje się jej dziadkiem, który potrzebuje pomocy (oczywiście nie z własnej woli!). Zwycięża ciekawość i chęć poznania rodziny ze strony biologicznego ojca. Czy wyjdzie jej to na dobre?
Już na pierwszy "rzut oka" widzimy, że w domu mężczyzny brakuje kobiecej ręki - dom jest zaniedbany.
Dosyć ważną i kluczową postacią okaże się sąsiadka staruszka - to ona zdradzi nam (i bohaterce) ciekawostki i informacje na temat jego życia.

Wydawnictwo nie pozostawiło również nic do zarzucenia aspektowi graficznemu książki. Okłądka utrzymana jest w ciepłym, pogodnym kolorze fuksji(?)/różu i "na żywo" prezentuje się fenomenalnie. 

Cudowny, lekki styl pisania autorki sprawia, że książkę czyta się z zapartym tchem. Tak jakby opisywane wydarzenia działy się tuż obok nas. 

Jeśli chcecie wiedzieć jak potoczą się losy bohaterki oraz czy Dorota znajdzie szczęście koniecznie zajrzyj do powieści.

Spadek to fenomenalna powieść, niezapomniane emocje i historia, która pozostanie z Wami na długi czas.

  • Udostepnij:

Podobne Posty

5 komentarze

  1. W wolnej chwili na pewno przeczytam tę książkę:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że chętnie przeczytam taką lekką pozycję jakiegos wieczoru. :) a okładka naprawdę ładna!

    OdpowiedzUsuń
  3. Książka super, czekam na kolejną część bo tak owa chyba będzie? ;)

    OdpowiedzUsuń